tel. 81 463 60 65 | kom. 537 81 11 00 | Lublin ul.Gliniana 24 | Pon-Pt: 9.00-17.00 biuro@lapto.eu

Płyta główna Twojego komputera (nazywana również Motherboard lub MOBO) to skomplikowany układ elementów elektronicznych, który stanowi główne centrum Twojego komputera. Wszystko, co robiTtwój komputer, od pracy z urządzeniami peryferyjnymi po korzystanie z pamięci, po wysyłanie danych do monitora, zależy od płyty głównej. Jeśli Twój laptop w ogóle się nie włącza, może to być spowodowane uszkodzoną płytą główną. Wielu właścicieli laptopów zakłada, że ​​w takim przypadku muszą kupić nowy laptop. Ale jest wiele okoliczności, w których płytę główną można po prostu naprawić. W innych przypadkach możesz być w stanie wymienić płytę główną bez zmiany innych komponentów, oszczędzając przy tym dużo pieniędzy. W Centrum Serwisowym Laptopów LAPTO naprawiamy uszkodzone płyty główne do laptopów. Jeśli chcesz, aby ta usługa została wykonana w Twoim laptopie, zadzwoń do nas pod numer +48 537 811 100 lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

Oznaki problemu z płytą główną

Chociaż na podstawie samych objawów trudno jest ustalić, czy Twoja płyta główna jest uszkodzona, oto kilka wskazówek, na które należy zwrócić uwagę.

 1. Komputer zaczyna się bardzo powoli uruchamiać.
 2. Urządzenia peryferyjne w komputerze nie działają prawidłowo.
 3. Widzisz nietypowe zachowanie na swoim monitorze, w postaci migotania, linii na ekranie lub nieoczekiwanego zawieszania się obrazu.
 4. Po podłączeniu dysku przenośnego flash do portu USB komputera czasami nie można go zainicjować.
 5. Zwiększona częstotliwość błędów „niebieskiego ekranu śmierci”.
 6. Zapach spalonego lub stopionego plastiku.

Kluczową rzeczą, której możesz doświadczyć, gdy płyta główna zaczyna zawodzić, jest frustrująca nieprzewidywalność występowania usterki. 

Nasi technicy pomogą naprawić problem z płytą główną! Zadzwoń teraz!

Czy naprawa płyty głównej w laptopie jest opłacalna?

naprawa płyty w laptopieWedług badań rynkowych oraz pozytywnej tendencji klientów serwisów w Europie i na świecie – odpowiedź brzmi Tak , naprawa płyty głównej w laptopie jest opłacalna! W większości przypadków usterek, mamy do czynienia z drobnymi uszkodzeniami które całkowicie uniemożliwiają korzystanie z laptopa. Są to usterki proste do zdiagnozowania przez doświadczonych serwisantów i niedrogie w naprawie. Dzięki naprawie płyty głównej w serwisie laptopów, zyskujemy nasz laptop w pełni sprawny a także dane z dysku twardego w niezmienionej postaci. 

Z punktu widzenia czysto ekonomicznego, naprawa płyty głównej zazwyczaj kosztuje ułamek kwoty zakupu laptopa o parametrach nie gorszych niż laptop naprawiany – podsumowując warto naprawić płytę główną w laptopie. Zlecając usługę w profesjonalnym serwisie napraw, otrzymujemy dodatkowo gwarancję na naprawę i wsparcie poserwisowe doświadczonych informatyków.

Uszkodzona płyta główna w laptopie objawy

Zwykle, gdy płyta główna jest uszkodzona zaleca się dostarczyć laptop do profesjonalnego serwisu napraw. Ale zanim zdecydujesz się oddać laptop do naprawy, warto ocenić uszkodzenia we własnym zakresie. Zapoznaj się z objawami i przyczynami awarii narzędzi do rozwiązywania problemów oraz sugestiami dotyczącymi naprawy płyty głównej w laptopie.

Oznaki awarii płyty głównej:

 •     Nie udało się uruchomić laptopa
 •     Błędy niebieskiego ekranu
 •     Losowe zawieszanie się laptopa
 •     Dźwięk i / lub ekran laptopa nie działa
 •     Podłączone urządzenia nie działają

Przyczyny awarii płyty głównej:

 •     Wahania prądu i napięcia
 •     Cząsteczki kurzu
 •     Zalanie cieczą
 •     Przegrzanie spowodowało awarię wentylatora
 •     Uszkodzenia fizyczne

Jeśli zauważyłeś podobne objawy w swoim laptopie, możesz automatycznie założyć, że prawdopodobnie uszkodzona jest płyta główna. Niektóre z objawów, na które należy zwrócić uwagę podczas diagnozowania zesputa płyta w laptopieuszkodzonej płyty głównej, to niepowodzenie rozruchu. Komputer może zacząć się uruchamiać, ale potem się wyłącza. Zwiększona liczba błędów systemu Windows lub „niebieskie ekrany śmierci” są również symptomami awarii płyt głównych. Zachęcamy do skorzystania z usługi naprawy płyty głównej w profesjonalny serwisie napraw. Nasi technicy ocenią uszkodzenia i zaproponują najlepsze możliwości naprawy!

Naprawa płyty głównej w laptopie po zalaniu

Zalanie płyty głównej w laptopie to jedna z poważniejszych usterek. Aby możliwie szybko ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się awarii na inne komponenty laptopa, należy możliwie szybko po zalaniu odłączyć laptop od źródła zasilania i wyjąć baterię z laptopa o ile to możliwie. 

Naprawa płyty głównej w laptopie możliwa jest w profesjonalnym serwisie napraw. Diagnostyka rozpoczyna się od ekspertyzy skutków i obszaru zalania. W pierwszej kolejności technik wykonuje oczyszczanie i osuszanie wszystkich elementów laptopa – a w szczególności płyty głównej. Po sprawdzeniu i weryfikacji sprawności działania następują pomiary oraz weryfikacja konieczności naprawy elementów na płycie głównej.

Płyta główna w Twoim laptopie została zalana wodą? Nasi technicy pomogą usunąć usterkę! Zadzwoń teraz i zapytaj o możliwości naprawy Twojego laptopa!

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę