tel. 81 463 60 65 | kom. 537 81 11 00 | Lublin ul.Gliniana 24 | Pon-Pt: 9.00-17.00 biuro@lapto.eu

Laptopy to urządzenia, które okazują się nam przydatne w wielu kwestiach. Przydają się w pracy, w poszukiwaniu rozrywki oraz w wielu innych momentach. Często nie zwracamy uwagi na to, że po pewnym czasie użytkowania jakość pracy takiego sprzętu jest coraz niższa. Dzieje się tak na podstawie pewnych awarii, które na pierwszy rzut oka nie są zauważalne. Innym razem dochodzi do tego uszkodzenie mechaniczne laptopa, zawirusowanie systemu bądź zapełnienie dysku twardego i pamięci RAM. Jeśli więc i nasz laptop nie działa już najlepiej, to jak najszybciej powinniśmy skorzystać z pomocy serwisu. Samodzielna naprawa nie przyniesie dobrych wyników, ponieważ nie posiadamy odpowiednich narzędzi.

Co najczęściej naprawia serwis w laptopach:

 • układy zasilania płyty głównej
 • układy BGA – kartę graficzną, mostek południowy/północny
 • usterki płyt głównych
 • usterki mechaniczne
 • dyski twarde
 • awarie bios
 • matryce/taśmy matrycy
 • stłuczenie matrycy
 • upadek laptopa
 • zalanie cieczą
 • skutki samodzielnej naprawy laptopa

Dopiero serwis laptopów jest w stanie dokładnie przeprowadzić diagnozę laptopa. Wszystko na podstawie specjalistycznych programów. A gdy zajdzie taka potrzeba, o wiele szybciej poradzi sobie ze sprawnym i bezpiecznym rozkręceniem oraz skręceniem laptopa. W wielu przypadkach serwisanci decydują się na wyczyszczenie laptopa od wewnątrz. Gdy naprawiają wnętrza takich laptopów, często dostrzegają ogromne zanieczyszczenia z których my zapewne nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie musimy się obawiać wysokich i niespodziewanych kosztów takiej naprawy laptopa. Dlaczego? Ponieważ dobry serwis zapewni nam szybką wycenę wstępną. A zarazem będzie to znacznie lepsze rozwiązanie, niż samodzielna naprawa. Po naprawie laptopa z serwisu otrzymujemy gwarancję na wymieniony sprzęt, jak i przeprowadzone naprawy.

Czy warto naprawiać laptopa?

Możliwe, że nasz laptop został uszkodzony bądź działa wolniej. I wtedy właśnie zastanawiamy się czy jego naprawa to dobre rozwiązanie. Warto spojrzeć na tą kwestię już z punktu czysto ekonomicznego. Zakup nowego laptopa wyniesie nas od 1 do kilku tysięcy zł. Natomiast za naprawę laptopa w serwisie zapłacimy znacznie mniej – zazwyczaj od kilkadziesiąt do kilkaset zł. Znacznie mniej zapłacimy za serwis który będzie obejmował pełną dokładną diagnostykę tego urządzenia. Koszt takiej wyceny jest znikomy, a zazwyczaj wliczony w cenę dalszej naprawy laptopa. Jeśli więc po wycenie takiej naprawy uznamy, że lepiej zakupić nowy laptop, to również do czegoś takiego możemy się przekonać.

Zazwyczaj dobrej jakości laptopy sprzed kilku lat są znacznie wyższej jakości od tych, które są aktualnie produkowane. Biorąc pod uwagę jakość obudowy, jak i wielu innych podzespołów. Wystarczy więc naprawić laptop, wymienić w nim pewne części i można cieszyć się jego bezproblemowym użytkowaniem przez kolejne lata.

Naprawa laptopa to lepsze rozwiązanie, gdy posiadamy laptop wyższej klasy – z mocnym procesorem i dedykowaną kartą graficzną oraz innymi udogodnieniami. Gdybyśmy posiadali stary i słaby laptop, to zamiast go naprawiać, może i lepiej byłoby zdecydować się na zakup nowego bądź poleasingowego laptopa.

Nasz Serwis Laptopów w Lublinie pomaga Klientom od 10 lat. Doświadczenie oraz rekomendacje dają nam pozycję lidera na rynku lubelskim. Aby wykonać diagnostykę laptopa wystarczy dostarczyć sprzęt – nasz serwis znajduje się w centrum Lublina przy ul.Glinianej 24 w okolicy Politechniki Lubelskiej i miasteczka akademickiego! Zapraszamy!

serwis komputerowy kontakt lublin

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę